Hodí se leonberger právě pro mně?

ODPOVĚZTE SI PO PRAVDĚ NA TYTO OTÁZKY

1. Zvážili jste svou volbu pečlivě?

2. Jste ochotni vyměnit své dosavadní auto za nové pokud to bude třeba? Věřte, že ta chvíle dříve či později skutečně nastane neboť leoní plyšáčci rostou strašně rychle.

3. Viděli jste už dospělého leona na vlastní oči? Pes vážící kolem 75 kg není žádnou vyjímkou.

4. Máte opravdu dostatek času na výchovu a výcvik leonbergera?

5. Jste schopni zajisti svému psu dostatečnou socializaci aby byl v životě připraven na všechny situace a čelil jim bez bázně a nejistoty?

6. Máte dostatečně bytelně oplocený pozemek? Takový 70 kilový mazlík, který se rozhodne jít za háravou fenkou dokáže vyvinout značnou sílu.

7. Jste připraveni zvládat línání srsti? Přehnaně pořádkumilovný člověk, který zaregistruje každý chloupek, to asi nebude to pravé ořechové.

8. Zvládnete zablácené tlapky v období jarních a podzimních dešťů? Taková leoní tlapa na sobě dokáže přinést pořádný nános bahna.

9. Jste schopní zajistit psu odpovídající krmení a veterinární péči? Nejsou to v rodinném rozpočtu zrovna zanedbatelné položky u takto velkého plemene.

10. Bydlíte v patře? Víte jak byste dopravovali nemocného psa po schodech k veterináři nebo na venčení?

11. Máte dostatečný prostor pro tak velkého psa? Jeho věčně se "usmívající" ocas dokáže natropit pěknou škodu všude kam dosáhne.

12. Jste připraveni být spravedlivým a trpělivým páníčkem?

13. Budete tolerovat rozlitou vodu z misky? Právě to je totiž oblíbeným sportem většiny leonků - rozlít nebo vycákat vodu a potom se do ní slastně uložit a odpočívat.

Pokud nejste ochotni ustoupit od svého zavedeného života, nepořizujte si leonbergera! Lituji, jestli to zní moc krutě, ale je to pro dobro psa i pro dobro vaše. Já jen chci, abyste od samého počátku věděli, do čeho jdete.

Pokud jste však na všechny otázky odpověděli ANO, potom gratuluji. Jste ideálním potencionálním majitelem leonka.

Leonbergří mimina i dorostenci  jsou jako lavina, která strhne všechno s sebou a dokáže nadělat pěknou spoušť. I zde platí v plné míře zákon schválnosti, takže při příchodu z práce zjistíte, že: vaše štěně právě přesadilo včera zasázené růže, přestěhovalo hromadu dříví na místo, kde jste si chystali záhon na kytičky, vyhloubilo jámu, do které v nestřeženém okamžiku stoupnete a pěkně sebou  praštíte, přičemž si vykloubíte kotník, vykoupalo se v leknínovém jezírku, které tím pádem totálně zničilo.............. takových nehod zažije se svým leonkem snad každý z nás. Pokud si ale dáte práci se správnou výchovou, odměnou vám bude dobře vychovaný, vyrovnaný pes pro radost a potěšení celé rodiny. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že leoni jsou příšerní závisláci na své rodině, takže počítejte s tím, že se bude stále tlačit do vaší blízkosti.