Archiv 2008

 

30.12. Kluci chlupatý si pomalu k sobě nacházejí cestičku. Jsou opatrní a ani jeden asi ještě neví co od toho druhého může čekat. Jedno je jisté - bojovné vrčení pomalu ustupuje. Na vycházky chodí výhradně spolu, aby oba viděli, že tady spolu zůstanou napořád a tudíž se s tím oba musí nějakým způsobem vypořádat. Zato Rixinek si žádné servítky nebere a náramně si užívá nového kamaráda. Dokonce i kulhat zapomněl !!!
 
20.12. Uragán, tornádo, hopsadlo - asi tak bych mohla uvést našeho nového člena smečky Charlieho. Vplul na naše území jako nebojácný (ale jen na oko) machr, který přijal všechny členy smečky za své - krom Dyka. To se ale ostatně dalo čekat. Hoši na sebe dělají ramena a testují kdo bude šéfem. Chvílemi bych to nazvala mnoho kraválu pro nic. Dyk konflikty vyvolávat nechce a mručí a kňourá, už by si hrál. Jenže Charlie je holt špicí palice, tak mu to asi ještě chvíli vydrží. Mně si adoptoval hned a nejraději by se ode mně nehnul. 
 
17.12  Naprosto neplánovaně, nečekaně a jako blesk z čistého nebe padlo u nás doma rozhodnutí, že poskytneme nový domov krásnému jedenáctiměsíčnímu dorostenci plemene vlčí špic - Ernie Zimní sen. U své chovatelky se ocitl minulý týden, když jí byl vrácen majiteli a my si ho domů přivezeme nejspíš v sobotu. Rixinek aspoň bude mít k sobě parťáka na lumpárny, když už to Dyka nebude bavit   
Tak jen doufám, že se Charliemu - Erniemu u nás bude líbit.
 
 
10.12. Dneska to je právě 3 měsíce od Rixinkovy operace. Bohužel stále ještě není úplně vpořádku a chvílemi kulhá. Snad se to časem srovná.
 
7.12. Corynka nám hárá a právě se dostává do "nejlepšího". Podle toho to tady taky vypadá. Chvílemi si myslím, že Dyk zkolabuje touhou nebo ho šlehne z toho věčného lítání kolem plotu, aby se na ní dostal.
 
14.11. Tak s konečnou platností musím oznámit, že Rixin stejně jako jeho dva zrzaví předchůdci v naší smečce nebude chovný. Je mi to nesmírně líto, udělali jsme maximum, aby to všechno dopadlo jinak. Bohužel to příroda zařídila podle svého. To samozřejmě nic nemění na tom, že to je náš rozmazlený miláček.
 
27.10. Přidány fotografie z Rixinkovy rekonvalescence
 
26.10. Po krátké odmlce se zase hlásíme z naší boudy. Rixinek překoná tento týden 7 týdnů od operace. Sice by měl ještě stále chodit jen na vodítku, ale to se prostě nedá, takže na zahradě má už zcela volný pohyb. Přidáváme léčivo na úplné zhojení tlapky a dneska jsme zahájili výchovné hodiny na cvičáku.
Enynčin "kok" je odolný,takže ani po homeopatikách není žádné výrazné zlepšení. Jsem všemi uklidňována, že to je běh na dlouhou trať. Věřím, ale už bych přece jen ráda viděla alespoň maličký pokrok k lepšímu.
 
2.10. Vzhledem k tomu, že si nikdo neví rady s vracejícími se záněty očí u Enynky, rozhodli jsme se zkusit homeopatickou léčbu. Vím, že to je záležitost dlouhodobá, ale strašně moc si přeju, aby homeopatika zabrala.
 
24.9. Včera Rixinovi vytahali stehy a sundali bandáž. Radostí začal prdlit a nemohli jsme ho uklidnit. Je vidět jak strašně mu pohyb chybí. Bohužel ještě 1,5 měsíce musí chodit ven jenom na vodítku.
 
19.9. Máme za sebou další úspěšný převaz - rána se hojí podle pana doktora moc pěkně. Jen Rixinek už by chtěl zbavit toho protivného límce a obvazu na noze a lítat a lítat .........
 
15.9. Byli jsme na převazu - rána se hojí dobře. 
 
10.9. Dneska Rixinka operovali. Stav nožky se nezlepšil a tak jsme se dohodli na operaci. Kostička v nártu zlobila čím dál víc, nemohl běhat. nemohl cvičit - nemohl prostě nic. Nakonec ji vydnali ven úplně, protože byla celá "divná". Teď má Rixin nařízený přísný klidový režim na celý měsíc, což je dost problém. Jakmile totiž dostane prášky proti bolesti, otrne mu a řádil by. Ale dlouho to nevydrží a brzy odpadne a spí. V pondělí nás čeká převaz a kontrola.
 
3.9. Přidány nové odkazy
 
1.9. Tady měla být původně zpráva o MVP v Boleslavi, ale na poslední chvíli jsem se rozhodla ji odpískat a nikam jsme nejeli. Rixiho bych tam brát nemohla s tou jeho pošramocenou nožkou ani na kukandu a Dyk je totálně za naháče. Takže někdy příště. A maso? Coryna ho zblajzne téměř okamžitě, Bárník mi málem leze do misky, když jim to porcuju, Enynka je taková: je mi to úplně jedno co dostanu do mísy, jen když toho bude hodně. Jen  Dyk a Ájina si zarytě brání svoje granule.
 
26.8. Tak nové zprávy nic moc. Rixinek má uštípnutou nějakou kůstku v nártu a pokud se mu to samo nevstřebá čeká ho operace. RTG loketních kloubů však ukázal, že ty jsou přímo ukázkové. Ach jo, když budou v pořádku klouby, tak zase máme jiný problém.     :slzy:Taky jsme ho po delší době zase zvážili a ručička na váze skočila na číslici 21 kg a naměřili jsme 46cm v kohoutku.
 
25.8. Dneska slaví náš Rixinek půl roku.   Doufám, že všechny zdravotní obtíže s nožkou hodně brzy pominou, protože tohle šídlo udržet v klidu je kumšt.
Dyk netrpí alergií, ale ucpávají se mu slzné kanálky - to je verdikt vyšetření.
 
 
 
20.8. Na zkoušku jsem koupila pár zmražených štanglí masa z Vetamixu a uvidím jak na to budou psiska koukat. Včera cvičně dostali kuřecí křídla. Feňule je zblajzly bez problémů, Rixi chtěl hned přídavek, ale Dyk se na to moc nadšeně netvářil.Až když viděl, že na jeho porci je fronta, dal si říct.
 
18.8. Dneska jsme byli s Enynkou na další kontrole a zároveň přišly výsledky z vyšetření očí, které jsme dělali Dykovi. Nemám radost ani trochu, protože závěr zní, že u obou to vypadá na alergii. Začínám silně koketovat s myšlenkou odstranit jim z jídelníčku granule a začít zase krmit klasicky. Rixiho máme objednaného na RTG  - s kulhahjící nožkou se to nelepší.
 
 
11.8. Tak bohužel Enynčin zánět očí se zlikvidovat zatím nepodařilo. Museli jsme na vyšetření, pro nová antibiotika a jsme zase na začátku. Ted´zrovna hledáme krmení s obsahem čistě jehněčího masa - to kvůli podezření a alergii. Po několika letech pokusů s granulemi se zřejmě opět vrátíme k  těm původním  Rixi je tradičně divoký a tak jeho kulhání se stěhuje z nohy na nohu - podle toho kde se praští. Je to prostě cvok :)) Takže nařízení pana doktora, aby byl v klidu se dost dobře splnit nedá.
 
 
6.8. Dneska nám po skoro třech měsících přišly výsledky testování Rixiho na PRCD-PRA. Výsledek = carrier (nositel vlohy) 
 
5.8. V rámci dovolené jsme si udělali výlet k Mumlavským vodopádům. Vyjeli jsme brzy ráno, aby nebylo moc velké horko. Doprovod nám dělal Rixi, kterému se výlet moc líbil. Kamarádil se tam pomalu s každým a náramně se mu líbilo, když ho kolemjdoucí hladili, obdivovali a vyptávali se nás cože to je za plemeno. Voda z vodopádu ho lákala a vůbec mu nevadilo, jak hodně to hučí. Tak jsme na jednom pěkném místečku k vodě slezli a měla jsem co dělat ho udržet, aby mi tam nehupsnul. Voda je prostě pro tollery obrovské lákadlo  :)))
 
1.8. Horko moří nejen nás, ale i psy. Hledají každý kousek stínu a ožívají až tak úderem sedmé hodiny večerní - to v tom lepším případě. U Enynky se nám snad konečně podařilo zlikvidovat zánět očí, který jí trápil už dlouhou dobu. Dyk je - zdá se - v konečné fázi línání, jen Coryny se chlupy drží jak čert kožichu. Denně beru kartáč a vyčešu z ní plnou tašku chlupů. Rixinek se na noc přesunul z blízkosti paničky do blízkosti zrzounů. Myslela jsem, jestli nebude brečet, ale je vždycky večer tak vyřízený z toho svého lítání a bláznění, že lehne a spí až do rána. Je to můj šikovný klučík.
 
17.7. Rixinek hodně lumpačil a trochu začal kulhat. Lekli jsme se, že si pochroumal zadní pravou nožku a mazali k veterináři. Tím jak je divokej tak si při skotačení hnul se zádama a od toho pramení všechny jeho problémy s kulháním. Dostal medicínku a nařízený klid, tak doufáme, že v sobotu s námi bude moct jet jako divák na výstavu do Boleslavi.
 

15. 6. - I. ročník Zemské koruny Lanškroun  - krajská výstava, která se v tomto městě konala historicky vůbec poprvé (a na kterou se mi vůbec, ale vůbec nechtělo jet). yla to paráda a moc se nám tam všem líbilo. Kačenka v závěru  vyhrála soutěž Dítě a pes a odjížděla s největším pohárem z nás všech. No tak za rok zase v Lanškrouně nashledanou. Výsledky v sekci VÝSTAVY

 

7. 6. - Dneska jsme se rozjeli na Oblastní výstavu loveckých plemen do blízkých Milovic u Hořic. Pejsků se tam sešlo zhruba kolem 250. My s tollery jsme si tam opět připadali jako exoti, protože je stále ještě moc a moc lidí, kteří tohle plemeno vůbec neznají. Prostředí kempu je na pořádání takové menší výstavy velice příjemné a i počasí nám přálo a sluníčko svítilo (chvílemi až moc) po celou dobu. Tentokrát jsme nešli na řadu až jako poslední, protože po nás ještě šli do kruhu zlaťáci, takže i domů jsme dorazili v příjemném čase na odpolední kávičku. Výsledky v sekci VÝSTAVY.

 

26.5. Rixi absolvoval poslední očkování, takže už můžeme vyrazit naplno "do světa"  :)))

 

24.5. Mezinárodní výstavu v Litoměřicích jsme vlastně s Dykem absolvovali poprvé. Vždycky dřív nám do toho něco přišlo. Takže tu měl tentokrát svou premiéru. Bylo velké štěstí, že počasí se umoudřilo. Nevím, nevím jak by psi vypadali po takovém slejváku jako se strhnul ještě v pátek v podvečer. Na řadu jsme přišli celkem ve slušném čase, takže doma jsme byli už v půl čtvrté. Jinak celkem tradičně parkování předražené, spousta stánků a lidí mraky. Ale jinak litoměřické výstaviště se mi líbí a patří zcela určitě k těm lepším, která jsme už navštívili. Výsledky najdete v sekci VÝSTAVY.

 

12.5.  Dneska jsme nechali Riximu odebrat vzorky na jednu z forem dědičné slepoty, která se vyskytuje u psů - tzv. PRCD. Vyšetření se provádí v Ústavu živočišné fiziologie a genetiky AVČR. Jsme napnutí, jak náš mrňous dopadne, ale jedno víme zcela jistě, podle výsledků genetických testů u rodičů nemůže být nemocný!

 

     A takhle projevila svou radost z výhry na výstavě naše vnučka Kačenka

 

 

10. - 11. 5.  Klubová výstava KCHLS v Hluboké nad Vltavou

 

9.5.    Jsou to právě dva roky, kdy tiběťáčci z vrhu "A" koukli na tenhle svět. Přejeme  jim moc a moc krásných let po boku svých páníčků a jelikož nám někteří z nich přislíbili aktuální fotečky, doufáme, že se s nimi budeme moci brzy pochlubit.

 

26.4. Už je to tak. Naše dračice Ája oslavila svoje páté narozeniny. Rixiho bere na milost pouze když je v uctivé vzdálenosti a nevšímá si jí. Což je dost problém udržet malé rozhopsané štěně, aby si nevšímalo čehokoli ve svém okolí. Ve své nekonečné zvědavosti si chtěl s Ájinkou hrát, a dostal od ní zato pořádný výprask, takže je stále musím držet odděleně. Ještě, že tolleři ho vzali do party a jsou shovívaví k jeho lumpárnám. A leonka? Ta ho bezmezně miluje a každé ráno ho celého důkladně omyje jako starostlivá matka. Inu, Ája už asi jiná nebude.

 

20.4. Dneska jsme si přivezli nového člena smečky.

 

16.4. Enynka oslavila 5. narozeniny

 

17.3. Štěňátko se bude jmenovat Acadian Accord. Jméno dostal od své paní chovatelky. Je to kluk plemene Nova scotia duck tolling retriever. Už se taky trochu pohybuje po svých vratkých nožkách, na svět kouká už týden modrýma očkama a co je to miska s dlabancem už ví taky moc dobře. Však to je na něm vidět.
 
26.2. Hurá! Hurá! Hurá! 
Bylo - nebylo........Daleko, předaleko na severu v polské Gdyni se v pondělí 25.2. narodilo 7 tolleřích mimin  - 5 kluků a 2 holčičky. A jelikož už delší dobu uvažujeme o rozšíření naší smečky o lišáka a oba rodiče těchto štěňátek se nám velice převelice líbí, čile jsme si mejlovali s majitelkou maminy štěňátek a zamluvili si už dopředu jednoho - ještě před jejich narozením - chlupatýho kluka. Ten by měl, jak skromně doufáme, posílit řady zrzounů v naší CHS. No a zadařilo se  - budeme si moct vybrat dokonce z pětice chlupáčů! Jsme moc rádi, že to vyšlo a velmi netrpělivě se těšíme se na další novinky a fotečky z Polska.
 
1.2. Chystáme velké překvapení, tak nám držte pěsti, ať to vyjde.