Archiv 2009

 

 
22.12. Dnešní vyšetření Charlieho na DKK, DLK a PL dopadlo výborně - 3x 0/0 !!! Dostali jsme krásný dárek pod stromeček 
 
23.11 Ve středu jsme měli jet do Hradce na RTG kyčlí a loktů a na vyšetření patell, ale právě volali z kliniky, že se vyšetření přesouvá až na 22.12 .
 
21.11. A je to tu !!! Dnešním dnem po absolvování povinné bonitace v Černošicích u Prahy náš Charlie dostal do svého PP razítko CHOVNÝ 
 
 
 
20.11. Dneska se narodilo 9 vlčích štěňátek (5p+4f) v Charlieho domovské chovatelské stanici Zimní sen 
 
18.11. Díky úporným střevním potížím jsme dospěli k názoru, že má Cory potravní nesnášenlivost. Přes měsíc už zjišťujeme co by to mohlo být. Takže týden žere stále stejnou stravu, pak přidám něco nového a čekáme co to udělá.  Dneska jsme konečně vytipovali první věc, co jí dělá opravdu veklé potíže a to je hovězí masoNo a jsme zase na začátku. Musíme počkat až se trávení upraví a zároveň musíme doufat, že to bude to jediné, co jí nedělá dobře.
 
 
8.11. Mezinárodní výstava v Praze - celkem jsem na tuto výstavu byla dost zvědavá, protože ačkoli už jezdíme po výstavách 5 let, Prahu jsme ještě nikdy nepřihlásili. A upřímně řeknu, že jsem dost zklamaná a právě tuto výstavu z našeho repertoáru asi nadobro vypustíme. Navíc v našem kruhu to byly samé zmatky.
Mám ráda výstaviště typu Litoměřice, Budějovice a o to víc se mi nelíbí v "betonové"  Praze.  Výsledky a posudek v sekci výstavy.
 
25.10.  Dnes jsme s Charliem absolvovali Mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích. Jeli jsme s jednodenním náskokem, ale všechno bylo jinak než jsme si naplánovali. Cestou zase bylo v autě Charliemu špatně, takže jsem třikrát uklízela kufr. V noci bylo v penzionu horko, takže jsme museli vypnout nadobro topení, otevřít okno dokořán a sami sebe zachumlat do peřin, aby se Charlesek mohl chladit. Stejně nespal a chtěl ven, takže jsme nespali ani my. Opravdu zážitek. V neděli ráno byla mlha jako mlíko, ale potom se udělalo krásně a přes den jsme se i ohřáli. Výstava byla pro nás úspěšná a prostředí se nám taky líbilo, takže možná příští rok se tam podíváme zase. Tentokrát ovšem už bez ponocování.
 
27.9. V sekci zdraví a chov přidány odkazy na stránky o velmi zrádné nemoci SRMA - autoimunitní meningitidě, která se bohužel objevila minulý týden u pejska v naší rodině. Tato nemoc není naštěstí moc rozšířená, aleprávě proto i veterináři mají probém ji diagnostikovat. Jakmile jsem se o tento problém začala víc zajímat, zjistila jsem, že vlastně znám i několik dalších psů s touto nemocí, proto myslím, že i ostatní chovatelé mají právo vědět, že tu něco takového existuje.
 
26.9. Tak jsme se byli podívat na výstavě retrívr klubu na Konopišti. Tentokrát jen jako diváci a doprovodný tým. Myslím, že to bylo naposledy co jsem tuto výstavu navštívila, protože organizace opět pokulhávala, samé zmatky, nějaký harmonogram podle výstavního katalogu se opět nedodržoval. Takže vystavující ani v závěrečných soutěžích vůbec neodhadli, kdy alespoň přibližně přijdou na řadu. Tak docházelo k tomu, že byli venčit pejsky mimo areál a mezitím se už po nich sháněl personál z kruhu. Domů jsme dorazili jako vždy z této výstavy pozdě v půl desáté. foto
 
6.9. Hurá, hurá, hurá! Dneska opět Charlie zabodoval. Na klubové výstavě na Zbraslavi získal svůj třetí CAC! Počasí nám taky vyšlo a i přes to, že se nám srnky snažily zbourat auto, to byla celkem příjemná neděle.
 
5.9. Štěňátka z Dejzyna dvora mají všechna své páníčky a pomalu se začínají stěhovat do nových domovů.
 
30.8. Vytáhli jsme Charlieho na další výstavu - tentokrát MVP v Mladé Boleslavi -je to šikulka a opět zabodoval!!!
 
4.8. V CHS z Dejzyna dvora jsou volná poslední dvě štěňátka
19.7. S Charleskem jsme dnes  zavítali do Boleslavi na Národní výstavu psů. Ještě ráno jsem nadávala, protože od včerejška ustavičně lilo. Výstaviště připomínalo jednu velikánskou rozblácenou louži. Přesto byl dnešní den pro Charlieho velice úspěšný
foto na www - fotila pí. Vojtová
 
18.7. Právě jsem se dozvěděla moc smutnou zprávu. Corynky mamča - krásná leoní holka Angie B. Bora z Milotiček  - ve středu přešla přes duhový most odkud není návratu. Bez varování opustila svoje páníčky krátce po svých 7. narozeninách.
 
14.7. A už je tu máme!!! Štěňátka v CHS z Dejzyna dvora se narodila dnes po půlnoci 4 kluci + 3 holky. Od samého počátku se mají čile k světu a hned všichni zjistili, na co má máma Inuška ty skvělé knoflíky na břiše.
 
 
12.7. Musíme se pochlubit. V soutěži ANKA CUP pořádané KCHLS o výstavního psa sezony 2008 se náš Dyk umístil na krásném třetím místě.
 
22.6. Je to potvrzené - v CHS z Dejzyna dvora budou v polovině července štěňátka tollerů
 
21.6. Dneska jsme absolvovali Krajskou výstavu v Lanškrouně. Po přečtení výstavního posudku by si každý řekl, že jsme byli s úplně jiným psem než před třemi týdny v Hradci (přitom jsme byli u stejné rozhodčí)
Počasí nám přálo i když sem tam nějaká ta kapička spadla. Organizace byla opět téměř bezchybná. Jen bych se pro příští rok u pořadatelů přimlouvala: proboha přidejte dámské záchody. Ty fronty - to byla hrůza!!!
 
5.6. Zjistila jsem, že chovatelka v Polsku opakovala stejné spojení, ze kterého pochází náš Rixinek. Nemyslím, že bych ji za to pochválila. A upřímně lituju  majitele těch štěňátek pokud se dostanou do stejné situace jako jsme řešili my s Rixinem 
 
1.6. Slaví náš Dyk (Duke Toller Bryvilsár) své krásné 7.narozeniny. Gratulujeme a přejeme ještě minimálně jednou tolik, Dykoušku!!! .
 
30.5. Dneska jsme s Charliem zavítali na Krajskou výstavu do Hradce Králové. Počasí za moc nestálo, protože každou chvilku poprchávalo a byla zima. Ještě jsem musela před výstavou hledat výstavní kancelář, aby mi ho přeřadili, protože mi z vlčího špice udělali středního šedého. Asi si pořadatel myslí, že je špic jako špic. Výsledky v sekci VÝSTAVY  
 
27.5. Corynka je po těžké operaci a ne všechno probíhalo zrovna ideálně. Nebudu sahat do svědomí těm, co ji operovali před třemi lety, ale díky tomu, že svou práci neodvedli tak jak měli, připravili nám i operujícím lékařům horké chvilky. Nicméně v pondělí jsme byli na tahání stehů a vypadá, že všechno zlé se konečně v dobré obrací.
Přidána nová anketa.
 
14.5. Do fotogalerie byly přidány nové fotografie
 
9.5. Dneska slaví své 3. narozeniny tibeťáčci za našeho prvního a jediného vrhu: Camíšek, Agátka, Ejminka a Adélka. Přejeme jim moc a moc dobrých kostiček a pohodu do dalších let. 
 
6.5. Včera jsme byli tahat stehy. Paní doktorka byl moc spokojená, jak se rána Bárníkovi zahojila. Však celou dobu poctivě nosil límec, aby si to neolizoval, spolykal všechna antibiotika, co jsme dostali. Jsem moc ráda, že jsme se rozhodli nakonec na tu operaci jít.
 
27.4. Bárník je po operaci análních žlázek. Operovali ho na klinice ZooVET Hradec Králové. Všichni ostatní, na které jsem se obrátila nám nabízeli moc daleký termín operace ale vzhledem k opakovanému ucpávání a následnému praskání řekla naše paní doktorka, že to docela spěchá. A protože že při své první operaci před 6 lety se moc špatně probíral z narkozy, jsme měli obrovský strach jak to dopadne. Ale na klinice jsou zkušení a šikovní a poradili si úplně na jedničku. Takže tímto děkujeme celému kolektivu.
 
26.4.  Dneska je tomu šest let, kdy se narodila v nedalekém Jičíně naše dračice Ája. Souhrou náhod a nečekaných rozhodnutí se ocitla právě u nás a převrátila naruby veškerý řád, který u nás do té doby panoval. I když bych jí někdy ze srdce ráda přetrhla jako hada, stejně je to moje mazlivá rozmazlená holka.
 
23.4. Nastávající období si každý bude báječně užívat, protože podle rosniček má být hezky. U nás to bohužel bude období ve znamení operací a lazaretu. V pondělí nastupuje na operaci Bárník a Corynku to nakonec přece jen taky nemine - ta má termín operace stanovený na 15.5.
 
19.4. Charlieho výstavní premiéra se odbyla právě dnes na Speciální výstavě KCHŠ v Mladé Boleslavi. Už minulý týden jsem vzala Charleska na čumendu na Pojizerskou výstavu, abych viděla jak bude reagovat na tolik cizích psů. Dobře jsem udělala. nervy si odbyl už minulý týden a dneska to pro něj byla už brnkačka. Hůř jsem to snášela já, protože jsem měla "nervy" do samého konce. Ale pohárek za titul CAJC je náramnou náplastičkou
16.4. Právě dnes slaví naše Enynka už své 6. narozeniny  A přitom mi to připadá jako včera, když jsme si přivezli tuhle rezavou aportovací mašinku domů.
 
 
Více smajlíků ke
stažení
Přejeme krásné Velikonoce návštěvníkům našich stránek
 
6.4. Bárník zase marodí se žlázkami. Je to stále častější a vet nám doporučil  operaci. Vzhledem ke špatné snášenlivosti narkozy to bude těžké rozhodnutí. 
 
31.3. S Charleskem pilně trénujeme ringovou drezuru, abychom si na speciálce špiců neuřízli ostudu.
 
1.3. přidána nová rubrika ZDRAVÍ - zde odkazy na zajímavé články o nemocech, které můžou postihnout naše  chlupáčky
25.2.  dnešním oslavencem je moje zlatíčko Rixi. Slaví své první narozeniny. Vím Rixinku, že jsme si to představovali všichni trošičku jinak než to dopadlo, ale ty dobře víš, že jsi pořád moje jednička
 
22.2. Charlie se na cvičáku zaběhl celkem fajn. Sice nechápe proč musí vždycky čekat než odcvičí i ti ostatní, protože on by mohl být v akci pořád ........ Dá to s ním fušku, ale půjde to
13.2.  dneska slaví naše Corynka 4. narozeniny !!! 
 
8.2. jsem celkem zvědavá, kdy Charlie pochopí, že tu je definitině doma a přestane se bát o své místo ve smečce a tudíž přestane vyvolávat konflikty s Dykem. Připadá mi, že s cizími psy moc do styku nepřišel, protože na každého, kterého potkáme na procházce nebo vidíme za plotem řve. Je to prostě boj! Jenže k nám lidem to je zlatíčko, takže věřím, že to stojí za to s ním pracovat a postavit ho "do latě". Časem třeba přijde i to ostatní. U Dyka to dalo taky celkem dost práce a dneska to je ten nejpohodovější pes, jakého jsme kdy měli.
 
26.1. přišel nám  potvrzený CACIB za Litoměřice 2008 pro Dyka
19.1.  Své první narozeniny dnes slaví náš nováček Charlie
Přejeme Ti šediváčku do dalších let jen to nej nej.
 
15.1. Anketu o krmení vyhrálo krmení kombinované. A přidala jsem novou anketu jakou velikost psa preferujete. Tak hlasujte, hlasujte ........
 
14.1. Do fotogalerie byly přidány nové fotografie
 
4.1.  Konečně napadnul sníh! Dyk i Rixinek se radostí váleli v každé bílé hromádce. Charlie s chutí chroupal ledové špalíčky a Enynka jelikož vodu nemusí v žádné podobě se raději před vločkami schovávala. Corynka je nerozpustná, takže si ustlala přímo uprostřed dvora a na všechny zvysoka kašlala.
 
1.1. Silvestr jsme přežili opět pohromadě s pejsky. Letos sice Enynka rachejtle nelovila, protože jsme se "schovali" doma, ale myslím že jsme to zvládli všichni v pohodě.