Povídání

Jak to vlastně všechno začalo:

 

Myslím, že kdysi dávno mi nějaká sudička musela do peřinky strčit nějaký ten psí chlup. Jinak s nedovedu představit, jak vznikla moje závislost na psech jedno jaké velikosti nebo rasy. První pes, na kterého si pamatuju z dob dětství byl rezatý, středně velký Haryk - kříženec čehosi, co se nedá identifikovat. Byl přivázaný na řetězu u boudy a já kolem něj běhala poklusem, protože jsem se ho strašně bála.

Dalším psem měl být boxer - vysněné plemeno mojí mamky. Ale osud tomu chtěl, že se všechno tak nějak smutně u nás doma zamotalo a místo boxera to byl nakonec kříženec špice a NO - sněhově bílý Míša. Mamina mu říkávala pojízdný blešník, protože když jsem ho jako štěně přitáhla domů, blechy si to po něm štrádovaly jako po dálnici ve třech pruzích. Pan Kemr by jistě řekl, že to jsou blechy psí, co na člověka nejdou, ale vykládejte to někomu. Míšovi se stalo bohužel osudným, ža začal po okolí likvidovat slepice.

Potom byla delší odmlka, kdy místo psů se u nás usídlili postupně dva mouratí kocouři.

Jenže to nebylo pro mně to pravé ořechové a tak když se jednoho dne objevil za naší brankou toulavý velšteriér, kterého páníčci vyhodili z auta, byl můj. Pojmenovali jsme ho Lesan, dostal pelíšek a plnou misku a já myslela, že mám zase kamaráda. Bohužel se mu toulání stalo osudným, když při jedné své výpravě vběhl pod kola auta.

Jenže kdo si zvykne na psy, těžko zůstane bez nich. A tak místo v pelíšku zaplnila pudlí slečna barvy apricot - Lucinka. Jejím páníčkům se narodilo miminko a Lucinku dali na uspání na veterinu, protože prý žárlila. Pan doktor byl náš známý a jelikož věděl, že jsme přišli o Lesana, volal, jestli bychom si Lucinku nechtěli vzít, že je to moc milá feňulka. Uběhlo pár let a když jsem se vdala, naším prvním psem v novém domově byl nádherný zlatý boxer Brit. Přivezli jsme si ho tehdy z trhu z Kolína v krabici od bot. Miloval celou rodinu, ale nejvíc ze všeho naše holky. Trpělivě ležel u kočárku a nikoho cizího k němu nepustil. Po Britovi přišel NO Argus, potom skoro roční dobrman Bardy.

Prvním mým "papírovým" psem byl nádherný zlatý pes německé dogy se vznešeným jménem Astienn Grand Bohemia Ester. A právě on zapříčinil, že moje smečka je teď tak početná ............